pátek 22. ledna 2010

Více moudrých slov z AskMen

Napsala meloukhia 5. listopadu 2009 pro this ain't livin'
__________________________________________


Víte, co mám nejradši na AskMen? Pokaždé, když nemám dobrou náladu nebo si nejsem jistá, o čem chci psát, kliknu na jejich stránku a čeká mě pobavení, zděšení i inspirace. Pokaždé. Obvykle ani nemusím klikat nijak dlouho, protože se objeví něco úžasného přímo přede mnou. Vážně oceňuji, kolik péče a pozornosti věnovala jejich redakce následující záležitosti.

Dnes mají speciál, s milým článkem nazvaným "Jak poznat, že vám hodlá zahnout", doplněný misogynistickými komentáři od čtenářů AskMen! Kteří se mě očividně snaží pobavit stejně odhodlaně jako redakce.

Začneme s důvodem číslo jedna: Trpí "zmíňovitýdou".

Ano, protože když začne vaše přítelkyně náhodně a opakovaně zmiňovat něčí jméno, je to jasně proto, že s tím člověkem hodlá vyspat. Ne proto, že spolu, řekněme, pracují na projektu nebo že navázala nové přátelství či že je tato osoba v jejím životě/na jejím pracovišti nová, a proto o ní momentálně přemýšlí. Ne, je to určitě proto, že "na něj nemůže přestat myslet". (Pokaždé je to "on", samozřejmě, protože kdyby vás vaše přítelkyně podváděla s "ní", bylo by to sexy a tudíž v pořádku.)

Číslo dvě: Dává vám prostor-trochu moc prostoru.

Ženy očividně nemohou být zaneprázdněné nebo mít vlastní osobní život, což znamená, že všechen svůj čas plánují tak, aby vyhovoval jejich partnerům. Takže pokud s vámi vaše přítelkyně najednou nemůže trávit tolik času, očividně to znamená, že ten čas tráví s jinými muži. Není to proto, že je to profesionálka s pevnou uzávěrkou či matka, která má plno práce, zatímco je její dítě na prázdninách nebo cokoliv jiného. Ne. Ona zahejbá. Nebo o tom uvažuje.

Číslo tři: vyvolává podněty k hádce.

Nikdo totiž nemůže mít rozumné důvody pro hádku. Ženy, které se zabydlují ve vztahu a cítí se lépe, když mohou o svých problémech promluvit, neexistují. Protože muži jsou vždy dokonalí, což znamená, že jejich přítelkyně nemají žádné důvody ke kritice, vůbec. Rozhodně nemůže jít o případ, kdy partner třeba udělal něco extrémně nesnesitelného, což bylo chvíli tolerováno a poté na to upozorněno.

Že by měl někdo špatný den a přišel domů / šel ven prostě v příliš unavené a frustrované a vůbec ne trpělivé či tolerantní náladě, to se nestává. Ženy přece nemůžou nic rozrušovat či rozčilovat. Ne, ne, když ženy někoho požádají, aby s něčím přestali, nebo chtějí rozebírat problémy ve vztahu, je to proto, že hledají ospravedlnění k nevěře.

Číslo čtyři: Je záhadnější.

Kdo je to ta žena s maskou? Vážně? Tohle je znamení, že někdo podvádí? Nemůže jít, řekněme, o znamení toho, že pro vás přítelkyně chystá něco výjimečného jako překvapení? Nejde o znamení toho, že očekává nějakou důležitou zprávu a chce se s ní podělit, až se vše usadí? Nebo o znamení toho, že o něčem hluboce přemýšlí a chce tomu nějakou dobu věnovat?

Číslo pět: Je méně příchylná.

Protože vztahy mají stejnou povahu od samého počátku. Partneři nikdy nezaživají přílivy a odlivy přitažlivosti, nikdy neprocházejí těžkými obdobími, kdy jim zrovna není do mazlení, nikdy se nestresují nebo nerozptýlí natolik, že se necítí na postelové hrátky. Aspoň se ten článek zdržel toho, aby mužům říkal, že by prostě měli tlačit trochu víc a jejich přítelkyním se to zalíbí.

Díky za pobavení, AskMen! Napadá mě, že hodně z těchto takzvaně zaručených znaků, že žena podvádí/přemýšlí o nevěře, můžou ve skutečnosti značit psychologickou poruchu, být, řekněme, známkou toho, že se blíží nějaké zatím neurčené problémy, že žena zažívá těžkosti v práci nebo že jí hrozí ztráta přátelství. Takže možná místo toho, abyste předpokládali, že vám vaše přítelkyně zahýbá, byste se třeba mohli zeptat, co se děje a zjistit, jestli můžete nějak rozumně pomoci.

Protože mám pocit, že obviňovat svou přítelkyni z podvádění, zatímco prochází těžkým obdobím, je dost jistý způsob, jak vztah rozbít a jen na svou přítelkyni naházet další svinstvo.

Žádné komentáře:

Okomentovat